MEME YAĞ ENJEKSİYON


  • Meme Yağ Enjeksiyon
Meme Yağ Enjeksiyon

Meme büyütmede halen dünyada en sık tercih edilden yöntem silikon protezlerdir. Ancak yabancı madde taşımak istemeyen, komplikasyonundan korkan, ameliyattan korkan, doğal yöntem arayışındaki hastalar silikon protez ameliyatını tercih etmemektedir. Bu tip hastalara uygulanabilecek son yöntem kök hücreden zengin yağ ile meme büyütmedir. Bu ameliyatın en önemli özelliklerinden birisi de iz kalmamasıdır. Yine hasta talep ederse ameliyatsız göğüs büyütme de yapılabilir.

Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme yöntemine vücudunda yağ dokusu fazlalığı olan hastalar en uygun adaylardır. Bedeninde yağ hücreleri alınacak verici bölgelerin çokluğu, uygulanacak olan işlemi kolaylaştırır aynı zamanda kişinin zayıflamasına yardımcı olur. Dolayısıyla hastaya aynı zamanda liposuction da yapılmış olur. Yağ hücresi alınması, klasik  liposuction yöntemine benzese de, düşük vakumla ve çok daha ince kanüller ile yapılması farklı bir yöntem gerektirir.

Yağlar normal liposuction tekniğinden farklı olacak şekilde daha yavaş elde edilir. Sonrasında elde edilen yağlar santirfuj edilerek işe yaramayan kısımları uzaklaştırılır. Kök hücreden zengin yağ dokusu transfere hazır hale getirilir ve meme dokusu altına transfer edilir. Kök hücre yönünden oldukça zengin olan yağ hücreleri, enjekte edildikleri bölgede onarım yapma ve hasarlı kısımlardaki dokunun yeniden eski halini almasına yardımcı olmaktadır.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme ameliyatı sedasyon ya da genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Hasta aynı gün rahatlıkla taburcu olabilir. Sonrasında göğüs bölgesinde ağrı olmayacak daha çok yağ alınan alanlarda şişlik ve morluk olabilecektir. Göğüs bölgesinde minimal bir ödem olacak, buda 15 gün sonra büyük ölçüde düzelecektir.

Verilen yağların kalıcılığı ortalama %40-50 dir. Bu yöntemle genelde bir beden büyüme sağlanmış olur. Eğer istenirse 6 ay sonra bir kere daha aynı işlem tekrarlanabilir.