MEME UCU ESTETİGİ


  • Meme Ucu Estetiği
Meme Ucu Estetiği

Göğüs ucundaki şekil bozukluğu estetik açıdan kötü bir görüntü yaratır. Ayrıca işlevsel ya da psikolojik sorunlara da neden olabilir. Meme ucundaki halkalar ve ortasındaki çıkıntı süt kanallarına açılır. Göğüs ucunun tıbbi adı areoladır. Bu alanın büyük olması ya da gerektiğinden küçük olması durumunda göğüs ucu estetiği yapılması gerekebilir.

Göğüs ucu çöküklüğü tedavisi: Göğüs ucu estetiği:

– Göğüs uçlarının altında kaslar bulunur. Bu kas tabası tetikleyiciler ile dışarı doğru çıkar. Ancak bazı kadınlarda dışarı doğru çıkık olması gereken meme ucu içeriği doğru çökük olabilir. Bunun durum ergenlik çağında fark edilebilir. Ancak sonradan da olabilir. Göğüs travması, meme sarkması, kanser ya da enfeksiyon sonucu da göğüs ucunda çökme olabilir. Bu durum estetik açıdan sorun yaratırken süt kanallarını da etkileyebilir. Göğüs ucu çökmesi nadir görülür. Kadınlar arasında % 2 ila 3 oranında görülmektedir.

– Göğüs ucunun çökük olması, bu kısmın süt kanallarına yakın olmasına neden olur. Bu da iltihap ve enfeksiyon riskini artırır. Ayrıca bebek emzirmede de zorluk yaşanmasına neden olur.

– Meme ucu çökmesi farklı türlerde olabilir. İlk evrelerde meme ucuna baskı yapıldığında dışarı çıkabilir. Ancak ilerleyen zamanlarda baskı yapılsa da dışarı çıkmaz ve çökük kalır.